Z akwarium "U kriskrosa" cz.1

Życie w Twoim akwarium (zdjęcia ryb, roślin i innych żyjątek).

Moderatorzy: seba*1*, niki 28, _TOM_

Awatar użytkownika
kriskros
junior
junior
Posty: 77
Rejestracja: 05 lut 2005, 19:44
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontaktowanie:

Z akwarium "U kriskrosa" cz.1

Post autor: kriskros » 16 lis 2005, 20:15

Witam ,
Przedstawiam pierwsze debiutujace zdjecia z mojego akwarium i zycze milych wrazen.No moze teraz sie uda je wstawic.Komentarze mile widziane i wrazenia :) Pozdrawiam , jak sie spodobaja to dorzuce. :D
Załączniki
artur 035 Para Malboro red + mlode.jpg
artur 035 Para Malboro red + mlode.jpg (27.05 KiB) Przejrzano 7342 razy
artur 040 Pigeon.jpg
Para Malboro red + mlode dzieciaczki :)
artur 040 Pigeon.jpg (28.59 KiB) Przejrzano 7342 razy
artur 126 Samiec i inne.jpg
artur 126 Samiec i inne.jpg (24.19 KiB) Przejrzano 7342 razy

Awatar użytkownika
DISPAR
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 483
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:47
Imie i Nazwisko: Dariusz Łupiński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łosice
Lokalizacja: Łosice
Kontaktowanie:

Post autor: DISPAR » 16 lis 2005, 21:19

Sam sie o komentarze prosiłeś :D To tło masz takie trochę niespotykane i dlaczego te zdjęcia są sprzed prawie dwóch lat ? Dobrze dobrane tło podkreśla kształty i kolor ryb. Pokaż też zdjęcie całego akwarium.

Awatar użytkownika
kriskros
junior
junior
Posty: 77
Rejestracja: 05 lut 2005, 19:44
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontaktowanie:

Post autor: kriskros » 16 lis 2005, 23:02

A zatem i odpisuje:
1) PROSZE NIE SUGEROWAC SIE DATA - zdjecia sa z sierpina 2005, data jest stara poniewaz riblem aparatem pozyczonym i nie wiedzialem ze jest ustawiona blednie.
2)Przykro mi ze nie mam zdjecia calego akwarium ale umiescilem jedno pokazujace wieksza czesc zbiornika - ale uwaga nie mialem doswiadczenia z aparatem cyfrowym wczesniej i to sa moje pierwsze zdjecia (wkradlo sie tam swiatlo z lampy blyskowej) za co przepraszam .No coz moze to Cie zadowoli ujecie. Pozdrawiam.
Załączniki
artur 022 1-2 akw.jpg
artur 022 1-2 akw.jpg (27.31 KiB) Przejrzano 7303 razy
artur 054 Blue...jpg
artur 054 Blue...jpg (22.74 KiB) Przejrzano 7303 razy
Blue.jpg
Blue.jpg (14.57 KiB) Przejrzano 7303 razy

Awatar użytkownika
mkozubski
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 780
Rejestracja: 09 gru 2004, 23:56
Imie i Nazwisko: Maciej Kozubski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Chorzów
Lokalizacja: Chorzów
Kontaktowanie:

Post autor: mkozubski » 16 lis 2005, 23:10

ile litrów ma akwa strasznie ciasno tam wyglada (ciasniej niz u mnie ) 8)

Awatar użytkownika
kriskros
junior
junior
Posty: 77
Rejestracja: 05 lut 2005, 19:44
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontaktowanie:

Post autor: kriskros » 19 lis 2005, 22:51

Akwarium ma 200-225 litr. (szyba łukowata) i faktycznie jest ciasno bo mlode plywaja razem ze starymi-no coz musze bardziej dbac o czystosc i czesciej robic podmiany wody :) , ale to taniej wychodzi niz ogrzewanie dwoch duzych akwariow.Mlode i tak sa do wysiedlenia:) Pozdrawiam

lara
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1169
Rejestracja: 06 gru 2004, 18:31
Imie i Nazwisko: Ilona Tylkowska
Lokalizacja: Stade
Kontaktowanie:

Post autor: lara » 06 gru 2005, 15:37

ile jest tam faktycznie tych rybek? ja doliczylam sie 20szt. Jak juz chlopcy powiedzieli tlo jet fatalne, i ten gruby zwir razi w oczy.

Awatar użytkownika
Nosek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 222
Rejestracja: 19 gru 2004, 10:15
Lokalizacja: Dębica
Kontaktowanie:

Post autor: Nosek » 06 gru 2005, 16:10

hmmm zjecia mi sie wydaje że robione telefonem :) A paletek masz wiecej niż ja neonek :)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kriskros
junior
junior
Posty: 77
Rejestracja: 05 lut 2005, 19:44
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontaktowanie:

Post autor: kriskros » 06 gru 2005, 19:36

Otoz wiem ze jest ich za duzo poniewaz plywaja tam "mlode" ktore sie odchowaly do rozmiarow aby mogly powedrowac dalej.Stalych przeznaczonych do tego akwarium mam 9szt ale plywaja tam rowniez "mlode" ktorych musze sie pozbyc bo rosna coraz wieksze:).Na szczescie mam dodatkowa pompke do napowietrzania aby sie podusily.Wyhodowac problem ,a pozbyc sie jeszcze wiekszy. :cry:

Awatar użytkownika
Marek81
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 754
Rejestracja: 27 lis 2005, 21:28
Imie i Nazwisko: Marek Szymaniak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ząbki
Lokalizacja: Ząbki pod Warszawą
Kontaktowanie:

Post autor: Marek81 » 06 gru 2005, 20:20

Są piekne ! Tak zwirek zmien na jakis jasny i drobny jak na moj gust ! Niestety mieszkamy za daleko bo bym cos kopił ! Ja juz niemoge sie doczekac, kiedy bede mogł pochwalic se swoimi rypciami ! Pozdrawiam !

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 07 gru 2005, 11:46

Trudno mi się wypowiedzieć ;)
Widok tej roślinki to podpowiada mi że to dekoracyjne a widok stłoczonych ryb że to jednak zbiornik wystawowy ..................... podobny do tego z Kauflandu .
Moim zdaniem miotasz się nie wiesz jeszcze czego chcesz czy to obraz natury czy obraza natury .
Pozdrawiam - złośliwie ale szczerze ;)

Awatar użytkownika
Michcio
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 578
Rejestracja: 31 paź 2005, 22:20
Imie i Nazwisko: Michał Próchnicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Michcio » 07 gru 2005, 16:36

Cocoloco obraza natury to nie jest. W taki sam sposób mozna powiedzieć ze wszystkie akwaria hodowlane to obraza natury. Po prostu ma duzo ryb, któtych z czasem sie pozbedzie. Przy przerybieniu dbanie o estetyke czytaj lewa roślinka na prawo bo nie harmonizuje z jaskrawa zielenia tej po prawej, nie ma sensu. Sadze ze Kriskos ma podobne zdanie, a akwarium zapewne stoi w miejscu reprezentacyjnym stad rośliny.
Na twoim miejscu kriskos wogle pozbyłbym sie żwiru, przynajmniej do czasu wysiedlenia maluchów. Rybki sa ładne, zdrowe i to jest najwazniejsze.Popracuj troche nad ich wielkościa. Brak żwiru pomoże.A rośliny w donicach oklejonych naturalnym materiałem juz tak nie raza. Ja uzywam zwykłych plastikowych, ale zeby nie podpaść Prezesowi radze okleić. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 07 gru 2005, 17:46

Ja uzywam zwykłych plastikowych, ale zeby nie podpaść Prezesowi radze okleić.
Tak prezes jest ślepy ;) nie zauważy !!.
Jak idziecie na łatwiznę aby pracy było mniej . Nie zabierałbym głosu kiedy w wątku nie padłoby słowo akwarium tylko - oto moje ryby . Wtedy napisałbym że to dość ładne paletki ale ocena akwarium jako całości to podtrzymuje zdanie - zbiornik świąteczny z Kauflandu tylko co to zielsko tam robi ? ;)

Awatar użytkownika
Michcio
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 578
Rejestracja: 31 paź 2005, 22:20
Imie i Nazwisko: Michał Próchnicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Michcio » 07 gru 2005, 18:37

służy jako drapaczka dla paletek :D

Awatar użytkownika
kriskros
junior
junior
Posty: 77
Rejestracja: 05 lut 2005, 19:44
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontaktowanie:

Post autor: kriskros » 17 gru 2005, 18:23

OK- zgadzam sie ze rybek jest za duzo poniewaz plywaja tam razem z wlasnym wylegiem (tzn ze nie dokupilem ich specjalnie ,ale przybylo mi mlodych i jestem skazany tymczasowo) ,otoz mam problem ze zbyciem hurtowym tj wszystkich nowo przybylych :cry: .Problem w tym ze jako amator/hobbysta bez dzialalnosci prywatnej moge dostac za paletki max. tyle co 2-krotna wartosc samca gupika .Cena taka nie odzwierciedla wkladu wlozonego w odhodowanie mlodych tym bardziej ze potem w sklepie sa 3x drozsze.
Odnosnie roslinki to jest ona dodatkiem ozdobnym-tak uwazam (wg mnie akwarium bez roslin to jak mieszkanie bez mebli) przeciez roslina produkuje tlen rowniez i przerabia odpady :wink: Zawsze jakis osobnik zmeczony moze sie w jej konarach schowac.Odnosnie zwirku-faktycznie przy glownym sprzataniu akwarium mam zamiar cos z tym zrobic. Dziekuje za uwagi (nawet te krytyczne-ale takie sa najlepsze bo cos wnosza ciekaweg).
Pozdrawiam i na wszelki wypadek juz teraz: Zycze Wszystkim WESOLYCH oraz POGODNYCH SWIAT - pamietajcie ze juz niedlugo Wasze paletki/dyskowce moga przemowic ludzkim glosem i warto to wykorzystac aby je zapytac co np. lubia najbardziej z Waszego "Menu" :D - Kriskros

Awatar użytkownika
kriskros
junior
junior
Posty: 77
Rejestracja: 05 lut 2005, 19:44
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontaktowanie:

Post autor: kriskros » 17 gru 2005, 18:41

A-HA (kiedys bardzo znany zespol norweski):D - jesli ktos wie jaka to odmiana tych paletek powyzej niebieskich - to bardzo prosze o podpowiedz. Problem w tym ze jak kupilem mlode to mialy to byc "Blue Diamonds", a okazalo sie ze przypominaja troche wygladem "Wattley Panda Discus" D133 HBE1 (str.135) z ksiazki"Grupy barwne dyskowcow i paletek"- sam juz nie wiem co to za odmiana (charakterystyczne jest to ze sa z pieprzykiem na ciele) - moze to "spieprzony Blue Diamond" ??? :wink:

Odpowiedz

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości