200L-Jaross

Życie w Twoim akwarium (zdjęcia ryb, roślin i innych żyjątek).

Moderatorzy: seba*1*, niki 28, _TOM_

Awatar użytkownika
Jaross
junior
junior
Posty: 32
Rejestracja: 07 paź 2007, 16:55
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontaktowanie:

200L-Jaross

Post autor: Jaross » 23 kwie 2008, 10:18

Witam chciałem przedstawić wam swoje 200L wiem że za małe na paletki ale to są moje początki z tymi rybami i dopiero wszystkiego się uczę. Jak będę bardziej doświadczony w tej dziedzinie to na pewno w przyszłości zbiornik będzie większy.
Akwarium: 200L

wymiary:
100x40x50

Fotki:
01.03.2008 po zalaniu
Obrazek
22.04.2008
Obrazek
22.04.2008
Obrazek
22.04.2008
Obrazek

Oświetlenie:
-30W SYLVANIA GROLUX (8500K)
-30W PHILIPS MASTER TL-D 865 (6500K)
-30W AQUA-GLO HAGEN (18000K)

Filtr:
Kubełek TetraTec EX700 (na wlocie gąbka)

Ogrzewanie:
grzałka z termostatem WEIPRO 200W

Nawożenie:
PlantaActiv-mikro i makroelementy, Potas
CO2 z bimbrowni (nie długo butla)
Podmiana tygodniowo 30%

Podłoże:
Na spodzie biogrunt na to żwir bazaltowy o granulacji 2-4mm

Parametry wody:
temp. 28 st.C
Ph-6,5
Kh-5
Gh-7
NO2-0
NO3-15

Rośliny:
Nie znam się na nazwach dokładnych więc wypisze to co wiem
-hemianthus callitrichoides
-mech
-żabienica
-cryptokoryny
-anubiasy
-lotos
i coś tam jeszcze :)

Obsada:
6x Paletki
2x bocje
2x zbrojniki
ok.50 szt. krewetek (Red Cherry,Babauluti)

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 23 kwie 2008, 10:40

Gdzie kupiłeś te ryby ?? Kompozycja akwarium powinna być tłem do ryb a u Ciebie jest odwrotnie.

pietraz
junior
junior
Posty: 31
Rejestracja: 31 paź 2007, 18:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pietraz » 23 kwie 2008, 11:01

Aranżacja jest świetna, bardzo mi się podoba. Natomiast ryby to szczury :? Z dyskowcem to one wiele nie mają wspólnego.

Jak rozprowadzasz CO2 po akwarium z bimbrownicy ? Ja próbowałem z kamieniem od napowietrzania i wcale nie wychodziły bąbelki :?

Awatar użytkownika
Jaross
junior
junior
Posty: 32
Rejestracja: 07 paź 2007, 16:55
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontaktowanie:

Post autor: Jaross » 23 kwie 2008, 11:26

A więc tak ryby są jeszcze młode bo mają dopiero 5 miesięcy i wiem że za piękne nie będą ale właśnie dlatego takie kupiłem żeby się uczyć, jak coś nie wyjdzie to nie będzie szkoda a na super okazy przy tej pojemności akwarium też nie ma co liczyć. A wystrój to nie mój tylko mojej żony ona wszystko układała, ale ogólnie za akwarystyką nie przepada, ze względu na mnie toleruje :) tak więc wszystkie opinie na ten temat będę jej przekazywał. A co do rozpraszania CO2 to udało mi się kupić przypadkiem taką drobną kostkę do napowietrzania i sprawdza się nawet. Oczywiście bimbrownia nie da takiego samego efektu co butla ale na razie musi wystarczyć.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 23 kwie 2008, 11:28

Jak rozprowadzasz CO2 po akwarium z bimbrownicy ? Ja próbowałem z kamieniem od napowietrzania i wcale nie wychodziły bąbelki
Do tego jest drabinka. Z bimbrowni jest zbyt małe ciśnienie by kostek lipowych czy innych używać.
Obsada:
6x Paletki
Niestety to kiedyś były paletki, ale teraz to są jedynie ich cienie.

W 200l możesz śmiało trzymać dwie dorosłe pary ładnych dysków i te rośliny co masz nie potrzebują dozowania Co2 szczególnie, że baniak maleńki a dyski produkują Co2 wystarczająco.

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 23 kwie 2008, 11:36

Zabierz żonę do Krakowa - i masz jak w banku że po ryby to sam już nigdy nie pojedziesz ;)

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Post autor: arturo » 23 kwie 2008, 12:26

Mnie się BARDZO podoba, ale to rzecz gustu, każdy z nas preferuje co innego, natomiast jak już koledzy zauważyli ryby do bani, pozdrawiam

acquariofilo
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 14 lis 2007, 12:10
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: acquariofilo » 23 kwie 2008, 12:49

Jak dla mnie to super wyeksponowanie roślin! Myślę, że przy tych roślinach i oświetleniu (umiarkowanym) zupełnie zbędne jest dozowanie CO2...przy dyskach tym bardziej, do czego przekonał mnie TOM w jednymz moich tematów :wink:

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 23 kwie 2008, 13:02

Mroczny fajny klimacik. Z rybami niestety koledzy mają rację. Przy tak zrobionym wnętrzu nawet te 5cm widocznego wężyka z kostką psuje efekt. Postaraj się go gdzieś upchnąć pod żwirek. Jeżeli nie kombinujesz z regulacją ogrzewania to i grzałkę też możesz zakopać a nad nią właśnie kostkę napowietrzającą przymocować.


Alek prawdę pisze :-) nie jedna połowa przekonała się już do szajbki drugiej połowy po pobycie na jakiejś wystawie a co dopiero na mistrzostwach.

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 23 kwie 2008, 15:41

Nie jest kwestią gustu czy to akwarium jest ładne - ono jest ładne . Nie krytykowałem kompozycji która przebija o kilka klas ryby . Tłem dla pięknych ryb jest kompozycja w akwarium a w tym ryby robią za marnej jakości tło do przemyślanego wystroju. Moim zdaniem nawet bez ryb to akwarium nie straci na atrakcyjności.

Awatar użytkownika
jaroslawp
senior
senior
Posty: 114
Rejestracja: 03 cze 2006, 17:58
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: jaroslawp » 23 kwie 2008, 17:23

Fajna aranżacja.
CO2 przy tych roślinach jest zbędne.
Trzymaj na wodzy przyrost tych kryptokoryn = odcinaj młode pędy. Mają taki system korzeniowy, że za pół roku chcąc wyrwać jeden pęd, wyciągniesz razem z nim połowę dna.

Awatar użytkownika
Jaross
junior
junior
Posty: 32
Rejestracja: 07 paź 2007, 16:55
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontaktowanie:

Post autor: Jaross » 23 kwie 2008, 19:36

Z rybami mam małe problemy pisałem o tym w dziale "choroby", podpoiłem się do tematu "LASO". Ale nie zmienia to faktu że to szczurki. To dla tego wybrałem właśnie ten dział "Akwaria" , bo działu " Oceń swojego dyskowca" z tymi rybami to nie mam zamiaru odwiedzać. :D
A nad tą butlą dobrze się zastanowię jak faktycznie by nie była tak potrzebna to te pieniądze mógłbym zainwestować w inny niezbędny sprzęt (np. mikroskop).
Co do Krakowa jak nic się nie zmieni to z córką na pewno pojadę, jestem na etapie namawiania żony co nie jest takie łatwe.
Żona dziękuje za miłe słowa skierowane w stronę aranżacji bo to dzięki niej tak wygląda.

pietraz
junior
junior
Posty: 31
Rejestracja: 31 paź 2007, 18:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pietraz » 24 kwie 2008, 12:59

No ty z Rudy aż tak daleko nie masz :lol:

Pomyśl co ja przeżywam jak chce poprosić mame żeby pojechała ze mną , a mieszkam na dodatek w Łodzi ...

Awatar użytkownika
Jaross
junior
junior
Posty: 32
Rejestracja: 07 paź 2007, 16:55
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontaktowanie:

Post autor: Jaross » 24 kwie 2008, 15:16

"Pietraz" myślę że będziesz miał łatwiej namówić swoją mamę niż ja swoją żonę :)

Obrazek

A to mój mały lotos jeszcze dwa dni temu był spokój a teraz jeden listek chyba próbuje wydostać się na powierzchnię.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 24 kwie 2008, 16:35

Jutro ten listek będzie już się suszył na tafli wody ...

Odpowiedz

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości