Bardzo płochliwe Paletki

Tematy ogólne w tym jak zacząć.

Moderatorzy: krisaczek, przynenta

Postprzez margod » 5 sie 2006, o 19:58

margod napisał(a):Oświetlenie i obsada nie powinny mieć wpływy na zachowanie Twoich palet.

Jak widać miałem na myśli obsadę w konkretnym zbiorniku. Wiadomo, że paletki nie przepadają za zbyt dużym "szumem w akwarium". Nie sądzę, aby trzy bocje i kilka glonojadów na tyle szalało, aby skutecznie zestresować dyski. Oświetlenie 2x30 Watt, to minimum i ze słabszym się nie spotkałem. Zresztą wiele osób hoduje paletki przy 0,5W/l lub wyższym i nie słyszałem, aby narzekali.
margod
junior
junior

Postprzez IreneuszKaczor » 5 sie 2006, o 20:31

Ja swoje przywiozłem z Częstochowy 04.06.2006 i do tej pory są tak samo płochliwe (już się przyzwyczaiłem). Jak jestem daleko od akwarium to wszystko jest O.K.(pływają, jedzą, interesują się sobą...), a jak się zbliżam to stają w bezruchu, "trepocą" płetwami, i jak jestem blisko to dostają takiego przyspieszenia, że się chcą pozabijać.
Jak odejdę, to za 10 sekund znów pływają i jedzą, ale gdybym usiadł przed zbiornikiem (tak ze dwa metry i bez ruchu), to nie wypłyną przez godzinę (próbobowałem!!!).
Pojęcia nie mam, co jest grane!? Dodam, że parametry wody książkowe, akwa ozdobne i nie prześwietlone i nie przerybione (240l - 5szt), podmiany regularne.
Jedyne co mi przychodzi do głowy, to dokupić ze dwie z innej hodowli i zobaczyć co wtedy.
IreneuszKaczor
entuzjasta
entuzjasta

Postprzez kaczyniak » 5 sie 2006, o 22:50

W moim akwarium 0,8W/l i paletki nie wykazują żadnej płochliwości z tego powodu. Dwa tyg.temu dokupiłem 3 paletki 7-9cm i tylko przez pierwsze 2 dni chowały sie za roślinami. Od kilku dni normalnie jedzą i nie chowają się nawet gdy czteroletnia córka przyłoży rękę do szyby. Muszę dodać ,że miałem małe kłopoty z NO3. ich poziom wzrósł do 40mg/l i mimo to nowe paletki nie wykazywały żadnego zaniepokojenia. Naszczęscie szybko zlokalizowałem przyczynę wzrostu azotanów i już jest O.K. Tylko przez pierwsze 3 dni zapewniłem nowym jako taki spokój,a póżniej zacząłem normalnie poruszać się po pokoju i podchodzić do zbiornika. Teraz podczas karmienia podpływają pod powierzchnię. Postaraj się je powoli przyzwyczajać do ruchu na zewnątrz. Może się uda. Powodzenia i pozdrawiam
kaczyniak
nowicjusz
nowicjusz

Postprzez rafdisc » 5 sie 2006, o 23:50

Po prostu, za dobrzy jesteśmy. Na codzień dorabiam w sklepie akwa. i tam paletki pływają w akwa. 60-70 l.jest ich 6-7 szt.i zawsze jak podchodzę do akwarium z klientem to one są przy przedniej szybie , niczego się nie boją i nic Im nie przeszkadza? Tylko jak idą do klienta to się robi problem . A to im to nie pasuję, a to im to przeszkadza - o co chodzi? A o to chodzi, że Palcie mają rozum, i jak im jest dobrze to chcą jeszcze lepiej .A my biedne żuczki latamy wokół nich jak "kot z pęcherzm".Ja się nauczyłem , żę przy" Palciach "nic nie mieszc, jak jest dobrze, to nic nie robic (nie poprawiac )a jak się coś dzieje, to najpierw wiedziec CO? Żeby jak to pisze Bogdan M. czegoś nie s..... .(zepsuc).Pozdro . :lol: :lol: :lol:
Ostatnio edytowano 6 sie 2006, o 10:56 przez rafdisc, łącznie edytowano 2 razy
rafdisc
entuzjasta
entuzjasta

Postprzez DISPAR » 6 sie 2006, o 10:35

O jakich ,,palciach" Ty mówisz? Dobrym obyczajem tego forum jest to, że nie używamy skrótów typu: palcie, naleśniki, placki i co tam jeszcze ktoś wydumał. Na ten temat było już kilka uwag w postach wcześniejszych.
DISPAR
entuzjasta
entuzjasta

Postprzez Helmut » 6 sie 2006, o 18:16

przepraszam że nieodpowiadalem na ostatnie posty ale byłem na działce
około 15 sierpnia zamierzam dokupuic jescze 2 paletki Myslałem nad 4 (2 white snow 2 red velvet z hodowli diskus Dt w zamości dodam ze meiszkam w Warszawie i neiiwem czy 6cm paletki przezyja taka podróz)
a we wrzesniu zmaierzam kupic pokrywae 4x30w (albo zorbic ale zależy mi na estetyce co to barwswietlowek podam jak około 21 jak palecie pojda spać
Dodam jescze że w piatek wyławiałem z akwa dwie kosiarki około 18cm jedna wiecie jak to jest złapać kosiarke :D
dodam jescze z eph spadlo prze ta wode RO i zastosowanie Co2 do 5,7 :shock:
Helmut
junior
junior

Postprzez Helmut » 6 sie 2006, o 18:21

słyszałem jescze ze mozna poznac czy paletka jest zdrowa czy chora po oku (jeżeli ma oko czarne to jest chora tzn. ma problem z przewodem pokarmowym) czy to prawda ta rade dostałem od doświadczonego chodowcy z bydgoszczy który choduje paletki od 30 lat
Helmut
junior
junior

Postprzez rafdisc » 6 sie 2006, o 18:43

około 15 sierpnia zamierzam dokupuic jescze 2 paletki Myslałem nad 4 (2 white snow 2 red velvet z hodowli diskus Dt w zamości dodam ze meiszkam w Warszawie i neiiwem czy 6cm paletki przezyja taka podróz)

Paletki przeżyją taką podróż, ja przywiozłem z Krakowa i ma się dobrze -hodowcy zazwyczaj dobrze pakują ryby na podróż, jak jesteś z W-wy to odwiec hodowlę Sławka K. w Łomiankach ja mam od niego with snowy.
rafdisc
entuzjasta
entuzjasta

Postprzez Helmut » 6 sie 2006, o 18:59

słyszałem o jakies hodowli w łomiankach moge dostac jakies konkretne namiary lub adre e mail a i jeszcze jedno kupic 4 czy 2 czy moze 3 :D
Helmut
junior
junior

Postprzez rafdisc » 6 sie 2006, o 19:06

to jest adres jego strony, www.paletki-slawek.webpark.pl.
jest też na allegro pt.Paletki różne odmiany.A ile kupisz to już twoja indywidualna sprawa.
rafdisc
entuzjasta
entuzjasta

Postprzez Helmut » 6 sie 2006, o 19:27

Paletki od niego sa dojsc drogie ale to sie chyba odmije na jakości i kondycji z zamosci mama apletki white snow po 40zł podobnej wielkosci ale ze jestes z warszawy kupie je u Pana Sławka
Helmut
junior
junior

Postprzez rafdisc » 6 sie 2006, o 19:35

Nie musisz kupowac, dałem ci adres żebyś miał wybór-pozdro.Ja jestem z Legionowa
rafdisc
entuzjasta
entuzjasta

Postprzez Helmut » 6 sie 2006, o 20:01

Ale poprzez kupno ryb przez allegro i wysyłke niemoge zobaczyc ryb (kot w worku) a jak kupie w wawie to mama taka możliwośc dzieki za namiary

mama jescze jedno pytanko czy paletki zawsze tak szybko oddychaja 1,5 poruszenia skrzelami(ustami na sekunde
Helmut
junior
junior

Postprzez margod » 6 sie 2006, o 20:15

Piszesz, że masz Ph 5,7, :shock: koniecznie zmierz Tww, prawdopodobnie masz bardzo duże stężenie dwutlenku węgla. Koniecznie wyłącz Co2, bo możesz zagazować ryby . Chyba, że dodatkowo zakwaszałeś wodę.
Odławiając kosiarki musiałeś niezły sajgon w akwarium zrobić, to może być przyczyną płochliwości palet.
margod
junior
junior

Postprzez margod » 6 sie 2006, o 20:18

Przy Twoim oświetleniu nie ma sensu podawać CO2.
margod
junior
junior

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskowce